Zespół Wyjazdowy Opieki Paliatywnej przy Regionalnym Szpitalu Specjalistycznym im. Dr Wł. Biegańskiego w Grudziądzu
  o nas

Zespół Wyjazdowy Opieki Paliatywnej rozpoczął działalność 1 stycznia 2001 roku. Dostępny dla pacjentów przez wszystkie dni w roku od godziny 8.00 do 20.00. Zespół lekarsko- pielęgniarski obecnie ma pod opieką ok. 50-60 chorych na terenie miasta Grudziądza.
Zespół zapewnia profesjonalne leczenie objawów towarzyszących nieuleczalnej chorobie, a także udziela wsparcia chorym i i ch rodzinom.
Pierwsza wizyta pielęgniarska odbywa się w ciągu 24 godzin od chwili zgłoszenia. Podczas niej ustala się plan leczenia i pielęgnowania, dalszych odwiedzin poszczególnych członków zespołu (wizyty kontrolne)
W sytuacjach pilnych, wynikających z nasilenia dolegliwości lub pogorszenia stanu ogólnego chorego, uruchamia się tzw. wizyty interwencyjne.
Wykonujemy następujące zabiegi medyczne:
 - podłączanie kroplówek,
 - wstrzyknięcia,
 - opatrunki,
 - mierzenie poziomu cukru,
 - pobieranie krwi do badań laboratoryjnych,
 - rehabilitacja lecznicza i usprawniająca,
 - profilaktyka i leczenie odleżyn,
 - służymy fachowym doradztwem,
 - prowadzimy edukację rodziny.
Do Zespołu Wyjazdowego Opieki Paliatywnej przyjmujemy osoby z rozpoznaną chorobą nowotworową na podstawie skierowania od lekarza.
Cały Zespół służy choremu bezpłatnie na podstawie umowy z NFZ.

Dzisiaj stronę odwiedziło już 7789 odwiedzający (14352 wejścia) tutaj!

Ta strona internetowa została utworzona bezpłatnie pod adresem Stronygratis.pl. Czy chcesz też mieć własną stronę internetową?
Darmowa rejestracja